فلوتاسیون

فرایند فلوتاسیون یکی از مهم‌ترین روش‌های پرعیارسازی برای مواد معدنی کم‌عیار است. اساس این روش بر پایه جداسازی ماده معدنی هدف از مواد باطله با استفاده از تفاوت آب‌گریزی استوار است. 

در این فرآیند از مواد فعال سطحی برای افزایش آبگریزی کانی، و عوامل کف‌زا به منظور افزایش کشش سطحی آب و پایداری حباب استفاده می‌شود. همچنین بهینه کردن فرایند مستلزم استفاده از تنظیم‌کننده‌های pH، فعال‌کننده‌ها و ته‌نشین‌کنند‌ها می‌باشد که انتخاب این مواد باید متناسب با نوع ماده معدنی ارزشمند و ماهیت شیمیایی باطله انجام پذیرد.  

شرکت آروین در تأمین این دسته از مواد شیمیایی به عنوان توزیع‌کننده تولید‌کننده‌های شناخته‌شده‌ای مانند Arkema، Nouryon و Orica فعالیت می‌نماید. فرایند لیچینگ

فرایند لیچینگ برای افزایش عیار کانی بر مبنای انحلال انتخابی کانی مورد نظر در حلال مناسب انجام می‌شود. این فرایند به روش‌های مختلفی از جمله روش توده‌ای، ستونی و همزن قابل انجام است. برخی مواد شیمیایی مورد مصرف برای لیچینگ کانی‌های مختلف در زیر ارائه شده‌اند. 

شرکت آروین نیک رای در تأمین و توزیع این دسته از مواد با تولیدکننده‌های معتبری همکاری داشته و مفتخر است که در حال حاضر در زمینه مواد شیمیایی بعنوان بزرگترین واردکننده سدیم سیانید در حوزه معادن و فولاد در حال فعالیت میباشد. 


مواد شیمیایی مصرفی در فرایند آبگیری

آبگیری یکی از مراحل اصلی فرایند مواد معدنی با هدف افزایش چگالی پالپ از طریق حذف آب می‌باشد. در فرایند آبگیری به منظور تسریع ته‌نشینی ذرات، از منعقدکننده‌های آلی (Flocculant) و معدنی (Coagulant) استفاده می‌شود. سپس ذرات ته‌نشین‌شده از حوضچه تخلیه شده و آب باقی‌مانده به واحد تصفیه انتقال پیدا می‌کند. 
شرکت آروین نیک رای قادر به تأمین یرخی از مهمترین مواد شیمیایی مصرفی در این دسته می‌باشد که از آن جمله می¬توان به موارد زیر اشاره نمود:  40229775 21  (0)  98+ 

40229776 21  (0)  98+

تهران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هشتم، پلاک 23، مجتمع اداری-تجاری پارک سنتر فرمانیه، طبقه5، واحد 506
کد پستی: 1957614003
  info@arvinnikco.com