اجرای طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای منوط به حل مسائل اجتماعی و زیست‌محیطی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد رستمی مدیرعامل هلدینگ تخصصی نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: انجام طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای نیازمند طرح جامعی است که ملاحظات متعددی نظیر شرایط زیست‌محیطی، اجتماعی، رعایت عدالت در مبدأ و مقصد و... را می‌طلبد و وزارت نیرو متولی آن است.

وی افزود: در خصوص طرح‌های انتقال آب از حوضه زاینده‌رود و کارون بزرگ که استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، کرمان و یزد را تحت تأثیر قرار می‌دهد وزرات نیرو مطالعات جامع و کاملی انجام داده و در چندین مرحله آن را بروزرسانی کرده است.

 رستمی گفت: در چهلمین جلسه شورای عالی آب که در آبان سال گذشته برگزار شد نحوه تأمین و تخصیص آب شرب استان‌های مورد نظر مشخص شد اما برای اجرایی شدن آنها، نیاز به اخذ مجوز‌های زیست‌محیطی و اجتماعی پروژه‌ها می‌باشد که توسط وزارت نیرو در دست پیگیری است.

آخرین اخبار نفت و انرژی

تقاضای نفت در آمریکا تا اوت 2021 به سطح پیش از دوره کرونا باز نمی‌گردد تقاضای نفت در آمریکا تا اوت ۲۰۲۱ به سطح پیش از دوره کرونا باز نمی‌گردد

1399/4/31

بحران بازار انرژی باعث رونق گاز قطر شده است

در شرایطی که بسیاری از شرکت‌های خصوصی مخصوصاً شرکت‌های آمریکایی مجبور شده‌اند توسعه ذخایر گاز طبیعی خود را به خاطر کاهش قیمت به تاخیر بیندازند، قطر می تواند سهم بیشتری در بازار گاز جهان به دست آورد

1399/5/3

قیمت جهانی نفت امروز

در حالی که سرمایه گذاران در حالت بیم و امید ناشی از احتمال ترمیم تقاضا برای نفت و قرنطینه مجدد به دلیل رشد مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا به سر می برند، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد اندکی رشد بود.

1399/4/31

اجرای طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای منوط به حل مسائل اجتماعی و زیست‌محیطی است

مطابق ماده ۲۱ قانون توزیع عادلانه آب، تخصیص و اجازه بهره‌برداری

1399/4/31

نظرات کاربران

      40229775 21  (0)  98+ 

    40229776 21  (0)  98+

    تهران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هشتم، پلاک 23، مجتمع اداری-تجاری پارک سنتر فرمانیه، طبقه5، واحد 506
    کد پستی: 1957614003
      info@arvinnikco.com